Mindenki számára ismerős az a bizonyos rózsaszín felhős időszak, amikor annyira bele vagyunk esve szerelmünkbe, hogy más nem is létezik számunkra a Földön. Ezzel természetesen nincs is semmi baj, azonban van egy pont, amikor eljutunk oda, hogy akkor a párunkkal szeretnénk- e lenni örökre, vagy számos nézeteltérés miatt inkább kiszállunk és továbblépünk.
Összegyűjtöttünk néhány fontos tényezőt, illetve átgondolnivalót, melyek alapján segítünk eldönteni, hogy érdemes-e belemenni egy ilyen komoly döntésbe.
HOBBIK ÉS MAGÁNSZFÉRA
Egy művészléleknek a családi értékek riasztóak lehetnek és előfordulhat, hogy megrémül a férj-vagy feleségszereptől. Mielőtt a házasság mellett döntenétek, fontos, hogy érdeklődjetek egymás hobbijairól függetlenül attól, hogy az Zumba vagy extrém búvárkodás. Ha beavatod a szerelmedet a kedvenc elfoglaltságaidba, akkor érzelmileg közelebb kerülhettek egymáshoz.
ELŐNYÖK ÉS HÁTRÁNYOK
Néha évekbe telik, míg megtanulunk a partnereink hibáival együtt élni, azonban vannak olyanok, akik a kapcsolatuk kezdetétől elfogadják és szeretik párjuk hátrányosságait. Ez mindenképpen a legjobb változat! Minél előbb fogadod el a párod hibáit, annál nagyobb esély van a csalódások elkerülésére.
SZÜLŐK, GYEREKEK ÉS HÁZIÁLLATOK
Ezeknél a témáknál fontos kérdések merülnek fel. Például, hogy hány gyermeket szeretnétek, és mikor kezdenétek bele a babaprojektbe? Egy másik fontos kérdés az, hogy te vagy a párod a szülőkkel együtt éltek-e, mert ha igen, akkor onnan is muszáj lesz elszeparálódni. Ki mennyi és milyen háziállatot szeretne?
PÉNZ
A szerelmesek általában megosztják a költségeket mindenféle számolások és elemzések nélkül. Azonban a jövedelem nagysága manapság eltér. Érdemes olyan egyensúlyi szabályokat lefektetni, amelyek mindkettőtök számára megfelelő.
PRIORITÁSOK, HAGYOMÁNY ÉS VALLÁS
Szakértők szerint a vallással és a hagyományokkal kapcsolatos konfliktusok az első gyermek születése után kezdődnek. Mindkettő szülő meg akarja adni a gyermekének a saját kulturális illetve vallási hátterét, ilyenkor általában az a baj, hogy a szülők teljesen eltérő nézetekkel rendelkeznek. Az a mondás valóban igaz, hogy az ellentétek vonzzák egymást, de ha ilyen alapvető kérdésekben szembetűnően különböztök, akkor abból nem sok jó sülhet ki, kivéve, ha valaki engedni fog.
BIZALOM ÉS FÉLTÉKENYSÉG
Egy kapcsolat legfontosabb pillére a bizalom. Anélkül lehetetlen egy normális párkapcsolatban élni, ráadásul házasodni. A féltékenykedésnek is van egy egészséges és egy egészségtelen oldala. Érdemes odafigyelni arra, hogy ne essünk át a ló másik oldalára.
KIHÍVÁST JELENTŐ KÉRDÉSEK ÉS NÉZETELTÉRÉSEK
A szándékos veszekedéseknek semmi értelmük nincsen, azonban érdemes elemezni a partnered reakcióját, amikor a nézeteitek erősen ütköznek egymással. Ajánlatos konfliktusszabályokat teremteni, például a nagyon sértő mondatok elkerülése végett, menjetek be mindketten egy külön szobába és nyugodjatok meg, vagy egy táblára írjátok fel az érzelmeiteket. Ezek a megoldások segíteni fognak abban, hogy ne sértegessétek egymást elhamarkodott és bántó megjegyzésekkel.
A SZERETET „NYELVE”
Az 5 szeretetnyelv nem más, mint az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékozás, a szívesség és a testi érintés nyelve, amelyeket világszerte ismernek és használnak.
A TE JÖVŐD
Hogyan látjátok a jövőtöket? Hasonlóan képzelitek el? A „boldog képek” ugyanazok? Írjátok le külön-külön egy papírra, hogyan képzelitek el a saját jövőtöket majd olvassátok fel a párotoknak! Bármit írhattok a papírra, például esküvő, ház, gyermek, utazás. A kölcsönös játékok közelebb hoznak egymáshoz titeket és segít a kapcsolatotok fejlesztésében.
Forrás: ridikul.hu